Циганок Олена Іванівна

працює керівником гуртка образотворчого мистецтва "Веселі олівці" зразкової студії "Джерело" Комунарського районного центру молоді та школярів більше 10 років. Має багато розробок з нетрадиційних технік образотворчого і декоративно-ужиткового мистецтва.

Тонування мильними бульбашками

Дуже цікавий та незвичайний спосіб тонування білого паперу був використаний на заняттях з образотворчого мистецтва у гуртку «Веселі олівці» філії КРЦМтаШ «Буревісник» - тонування мильними бульбашками.

        Тонувати папір мильними бульбашками можна декількома способами. На заняттях у гуртку ми використовуємо більш простий та економний : в невеличку ємкість наливаємо трошки води та додаємо миючого засобу. Вспінюємо розчин за допомогою трубочки для коктейлю. Фарбу наносимо пензлем на піну. Потім беремо аркуш білого паперу, приблизно ¼ формату А4, робимо відбиток піни. Відкладаємо його сушитися. Знову наносимо фарбу на піну та тонуємо папір. Якщо піни стає менше то вспінюємо розчин.

      Також можна спочатку фарбу розвести в мильному розчині, вспінити та тонувати папір. Для окремого кольору потрібна інша ємкість.

Дуже цікава фактура виходить, коли таким чином тонується кольоровий папір.

Мабуть, хтось може подумати, що це завдання лише для маленьких дітей. Це не так. З великим задоволенням та цікавістю створювали свої роботи й старші діти, виконуючи більш складні композиції.

    Використовуючи техніку тонування мильними бульбашками діти створюють різноманітні за жанрами роботи: пейзажі, натюрморти, тваринний світ та космічний простір.

Для повноти композиції та завершеності роботи використовуємо звичайний малюнок гуашевими фарбами.

 

БАЖАЮ УСПІХІВ ТА НАТХНЕННЯ!!!