23 травня 2017р. відбулося заняття з елементами тренінгу для батьків «Підтримка. Повага. Згуртованість. Ознаки успішного колективу». Керівник НТТ «Юнона» Банах Вікторія Олександрівна також взяла безпосередню участь у цьому заході. Завдяки зустрічі, проведеній практичним психологом ПНЗ «КРЦМтаШ» Вітою Володимирівною Тимошенко, учасникам вдалося:

·        більше дізнатися один про одного;

·        потренуватися надавати один одному підтримку;

·        відчути переваги партнерського спілкування.

 

    Група висловила бажання відвідувати такі заняття і в подальшому. 

  12 травня 2017р. практичним психологом Тимошенко В.В. було проведено заняття з елементами тренінгу для батьків вихованців студії «Веселкові візерунки» ПНЗ «КРЦМтаШ» з циклу "Дисципліна без насилля."

Всі ми хочемо, щоби діти наші зростали самостійними, успішними, вміли організовувати себе та своє життя, гарно вчилися, займалися спортом або творчістю, дотримувалися законів і суспільних норм поведінки. Все це не можливо без дисципліни. Однак привчити дитину до певних правил буває нелегко. Непослух, крики, істерики, агресивність, вередливість дітей – більшість батьків стикаються з цими проблемами.

І нерідко дорослі, відчувши злість (що саме по собі нормально), обирають швидкодіючий засіб, знайомий їм із власного дитинства – крикнути, образити, вдарити.

Насилля над дитиною – всесвітня проблема. За даними досліджень щороку у світі зазнають насильства від 500 мільйонів до 1,5 мільярда дітей. І найчастіше вони страждають там, де мали б почуватися найбільш захищено – в школах і вдома. Наша країна, на жаль, в лідерах за кількістю дітей-наркоманів, сексуальної експлуатації та сімейного насильства. Та серед аутсайдерів щодо дотримання Конвенції ООН з прав дитини. Недарма до нас завітали «Сині кити» і стали забирати в нас дітей. 

Що ми дорослі робимо не так? Адже ми завжди хочемо як краще. Спробуємо розібратися на цих заняттях з циклу «Дисципліна без насилля».

Взаємодія практичного психолога з батьками надзвичайно важлива ланка навчально-виховного процесу.

І. Батьківський лекторій

 

Щороку для батьків вихованців дошкільного та молодшого шкільного віку проводиться лекторій, що складається з серії зустрічей:

 

 

 

  1.  «Прості способи показати дітям, що ви їх любите»,
  2. « Перший раз – в перший клас. Як допомогти собі і своїй дитині адаптуватися до нового життя?»,
  3. «Особливі труднощі або Якщо дитина» 
  • не може зосередитися, ніколи не сидить, нікого не слухає (особливості навчання гіперактивних дітей),
  • все робить лівою рукою (наслідки переучування ліворуких дітей),
  • часто боїться та плаче ( чим загрожує тривожність та надмірна сором’язливість)
  • не хоче читати, писати, вчитися ( проблеми мотивації чи щось інше?)».

        4. «Як провести останнє літо перед школою?»

        5. «Як виховувати в дитині самостійність?»

Зустрічі  практичного психолога Тимошенко В.В. з батьками відбулися у філіях: "Райдуга", НТТ "Юнона", Зразкова студія "Веселкові візерунки". 

ІІ. Консультування

 

    Психологічні дослідження переконливо свідчать: низька самооцінка, агресивність, невпевненість або байдужість батьків негативно впливають на психіку їхніх дітей, їх ставлення до себе та власного життя. Звинувачувати батьків у неправильному вихованні  неконструктивно. Краще - допомогти:

  •     визначити свою лінію виховання;
  • удосконалити його;
  • стати спокійнішими і впевненішими у стосунках зі своїми дітьми.

    Допоможуть в цьому консультації психолога. 

Практичні психологи  щомісяця проводять індивідуальні зустрічі з батьками та вихованцями нашого центру. Запис на консультацію за телефоном: Тимошенко Віта Володимирівна (095)060-47-60