Акція

"16 днів проти насильства"

З 25 листопада по 10 грудня по всій Україні щороку проходила  акція

"16 днів проти насильства". Комунарський районний центр молоді та школярів кожного разу долучається до цієї важливої події.

Саме створення керівництвом та всім педколективом центру простору для творчих, спортивних, інтелектуальних успіхів дитини уже є протидією насиллю. І процес добротворення тут іде не лише в ці дні, а постійно.

Проте підтримати акцію - означає привернути увагу до проблем, які дійсно існують в нашому суспільстві. І не десь, а зовсім поруч.  Домашнє насилля. Насилля над дитиною.

Психологи центра Тимошенко Віта Володимирівна, Лошак Вікторія Валеріївна провели в ці дні серію профілактично - розвивальних занять " Стоп, насилля!" для дітей різного віку, спрямованих на

·       розуміння того, що таке насилля;

·       усвідомлення, що насилля - зло, і терпіти його не можна;

·       формування впевненості, переконання, що себе необхідно захищати, відстоювати;

·       знання того, до кого можна і необхідно звертатися по допомогу;

·       виховання людяності, відкритості, доброти.

В межах акції відбулися і зустрічі психолога з батьками.

·       Чи можлива дисципліна без насилля?

·       Як самим батькам чітко визначитися, що дозволяти, а що забороняти дитині? Що таке кольорові зони поведінки за Ю. Гіппенрейтер?

·       Як допомогти дітям з емоційними та поведінковими труднощами? Ці важливі питання викликали неабиякий інтерес і жваве обговорення. І як часто бувало і раніше,  після зустрічі у багатьох батьків виникла потреба у індивідуальній консультації психолога.

      Дослідження доводять,  родині, яка потерпає від насилля часто не вистачає простої  інформації: що робити? до кого звернутись?

      З метою допомогти отримати таку інформацію якомога більшій кількості людей, в центрі та його філіях розміщені буклети " Насильство - це сміття, яке треба виносити з дому!"

   Згідно запиту керівників гуртків спортивного напрямку, в жовтні ( 21.10.16 та 31.10.16)  та листопаді ( 14.11.16 та  15.11.16)  місяці  практичний психолог Комунарського районного центру молоді та школярів Лошак Вікторія Валеріївна  проводила інтерактивні заняття «Впевнено крокуємо вперед!» зі спортсменами секцій з тайського боксу та карате ( віком 7-13років). Метою цих занять було: робота над емоційно – психологічним зближенням членів групи, формування у вихованців командного духу (вміння працювати в команді, поважати та враховувати бажання і  думку кожного члена групи, вміти приймати підтримку і висловлювати її іншим ), розвиток  комунікативних навичок та впевненості у собі.

    На заняттях вихованці були дуже активні,  зацікавлені всіма вправами, які виконували спільно з психологом, відверто висловлювали свою думку, легко та жваво справлялися з завданнями. 

 

       Цикл таких  занять буде продовжуватись  протягом листопада  для вихованців молодіжного футбольного клубу «Космос»  та клубу з панкратіону.